Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:18, 06/01/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Banorët e Astirit, Ramës: E vetmja gjë që do na ndalë është anullimi i projektit

Banorët e Astirit janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme për të protestuar për anullimin e projektit korruptiv të qeverisë së Rilindjes.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222098/video-banoret-e-astirit-rames-e-vetmja-gje-qe-do-na-ndale-eshte-anullimi-i-projektit/

 

VIDEO/ Balliu apel shqiptarëve: Të hënë bashkojuni shqiptarëve që të luftojmë kancerin me emrin Edi Rama

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ishte sërish mbrëmjen e sotme në krahë të banorëve të Unazës së Re, në protestën e tyre kundër projektit korruptim.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/222107/video-balliu-apel-shqiptareve-te-hene-bashkojuni-shqiptareve-qe-te-luftojme-kancerin-me-emrin-edi-rama/

 

Studenti: Vajza e deputetit socialist do të na përçajë

Dy studentë të fakultetit të Ekonomisë ishin të ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 për të folur për protestën e studentëve që pritet të rinisë të hënën.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222115/studenti-vajza-e-deputetit-socialist-do-te-na-percaje/

 

VIDEO/ Nis terrori policor, pengohen studentët e ekonomikut të futen në Fakultet

Një incident ka ndodhur në orët e mbrëmjes së sotme pranë Fakultetit të Ekonomikut në kryeqytet.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222141/video-nis-terrori-policor-pengohen-studentet-e-ekonomikut-te-futen-ne-fakultet/

 

Jo vetëm klloun/ Edhe mashtrues si Rama

Gazetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile prej ditësh e kanë akuzuar Mamaqin që po përdoret si një klloun i Ramës në ditët më të këqija të këtij të fundit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/222155/jo-vetem-klloun-edhe-mashtrues-si-rama/

 

‘TPZ’ e Rakipit/ Rama dhe Mamaqi, dy palaço që nuk e plotësuan njëri-tjetrin

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Xing me Ermalin” ishte i ftuar kryeministri Edi Rama. Shakatori Edi Rama e urdhëroi shakatorin Ermal Mamaqi që të thoshte se emisioni ishte Live dhe ky i fundit u bind menjëherë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/222164/tpz-e-rakipit-rama-dhe-mamaqi-dy-palaco-qe-nuk-e-plotesuan-njeri-tjetrin/

 

Dy motrat u vranë me thikë nga dhëndri, zbardhet dëshmia e vëllait të tyre....

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën arrest me burg për Gazmend Mustën, i cili pasditen e 2 janarit i mori jetën gruas dhe kunatës së tij për motive të dobëta.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/222129/dy-motrat-u-vrane-me-thike-nga-dhendri-zbardhet-deshmia-e-vellait-te-tyre/

 

Përparim Avdili, deputeti i parë shqiptarë i Asamblesë se Cyrihut

Nga  një punonjës profesionist bankash prej vitesh, Përparim Avdili tanime ka marrë edhe besimin e qytetareve të Cyrihut duke u bërë deputeti i parë shqiptarë i  Asamblesë së qytetit më të madh të Zvicrës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/222137/perparim-avdili-deputeti-i-pare-shqiptare-i-asamblese-se-cyrihut/

 

VIDEO/ Nuk ndalet protesta, jelek verdhët sërish nëpër rrugët e Francës

 Protestuesit jelekë verdhë protestuan në Paris për të tetën të shtunë me radhë, megjithëse presidenti francez ka premtuar të vazhdojë zbatimin e reformave të mëtejshme në punësim.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/222133/video-nuk-ndalet-protesta-jelek-verdhet-serish-neper-rruget-e-frances/

 

VIDEO/ Sanchez bëhet 'trajner' i Man.United, shikoni çfarë i bën Solskjaer!

Alexis Sanchez ka bërë një paraqitje të mirë me ekipin e Manchester United në ndeshjen e fituar kundër Reading në Fa Cup.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/222146/video-sanchez-behet-trajner-i-man-united-shikoni-cfare-i-ben-solskjaer/

                                    

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco