Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:19, 06/12/2018

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Jo vetëm ‘Unaza e Re’/ Rama projekt sekret për shembje të tjera në Tiranë

Vetë banorët akuzojnë se projekti është devijuar qëllimisht për të mbrojtur pronën e një biznesi, e cili tashmë ka rrethuar sipërfaqen që pritet të kthehet në terren për ndërtim pallatesh.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/215137/jo-vetem-unaza-e-re-rama-projekt-sekret-per-shembje-te-tjera-ne-tirane/

 

Basha nga Unaza e re: Të bashkuar do të fitojmë kundër hajdutëve

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është bashkuar mbrëmjen e sotme protestës së banorëve të Unazës së re.

Në ditën e 32 të protestës së banorëve, Basha ka bërë thirrje për bashkim dhe për fitore kundër qeverisë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/215078/basha-nga-unaza-e-re-te-bashkuar-do-te-fitojme-kunder-hajduteve/

 

VIDEO/ Dridhen themelet e qeverisë nga protesta studentore

‘Studentët me protestën e tyre gjigante po bëjnë të dridhen themelet e qeverië’, kështu shkruan ish-kryeministri Berisha ndërsa komenton revoltën studentore.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/214998/video-dridhen-themelet-e-qeverise-nga-protesta-studentore/

 

Bashkohuni me studentët, ata do të fitojnë kundër Kallam Dështakut'

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një thirrje qytetarëve në mbarë vendit të mbështesin studentët protestues, të cilët kanë nisur një revoltë kundër Qeverisë për tarifat e larta të universiteteve, të cilat vazhdojnë të shtohen. Berisha ka publikuar një seri fotografish nga protesta e sotme, të shoqëruar me këtë mesazh:

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/215033/bashkohuni-me-studentet-ata-do-te-fitojne-kunder-kallam-deshtakut/

 

VIDEO/ Bilbila dhe çakmakë, detaje të veçanta nga protesta te Unaza e re

Banorët e Astirit vazhdojnë protestën e tyre në ditën e 32 të saj.

Çdo ditë që kalon ata kanë pasur mbështetjen e shumë qytetarëve, ndërsa kanë veshur dhe jelekë portokalli.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/215100/video-bilbila-dhe-cakmake-detaje-te-vecanta-nga-protesta-te-unaza-e-re/

 

Berisha: Rama në Pejë mbrojti Vuçicin, bllokmenët Kosovën e shohin si tokë armike

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur mbrëmjen e sotme se në mbledhjen e qeverive në Pejë, Edi Rama mbrojti vetëm Vuçiçin.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/215151/berisha-rama-ne-peje-mbrojti-vucicin-bllokmenet-kosoven-e-shohin-si-toke-armike/

 

Berisha kujton takimin me Bushin e Vjetër më 1992: Diskutuam për ...

Sali Berisha, kryeministër e president i Shqipërisë, ka folur për bisedën që ka zhvilluar me ish-presidentin e ndjerë amerikan, George H.W. Bush, për Kosovën, shumë vite më parë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/215133/berisha-kujton-takimin-me-bushin-e-vjeter-me-1992-diskutuam-per/

 

Përcjellja e babait, kur qan edhe presidenti që ka gjunjëzuar diktatorët

Xhorxh W. Bush shpërtheu në lot teksa po i jepte lamtumirën babait të tij, George H. W. Bush, ish presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/215129/percjellja-e-babait-kur-qan-edhe-presidenti-qe-ka-gjunjezuar-diktatoret/

 

VIDEO/ ‘Çmenduri’ në Man.United-Arsenal, shënohen dy gola brenda disa sekondave

Një ndeshje e çmendur po zhvillohet në “Old Trafford”.

Fillimisht në minutën e 67’ Arsenalin kaloi në avantazh 2-1 përballë Manchester United pasi Lacazette përfitoi nga një gafë e mbrojtjes kundërshtare.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/215159/video-cmenduri-ne-man-united-arsenal-shenohen-dy-gola-brenda-disa-sekondave/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco