Avdullah Hoti: Kemi arritur marrëveshje me PDK-në dhe NISMA-në për demarkacionin

Avdullah Hoti: Kemi arritur marrëveshje me PDK-në dhe NISMA-në për demarkacionin

10:37, 23/02/2018

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka konfirmuar se kanë arritur marrëveshje më PDK-së dhe NISMA-në lidhur me draftmarrëveshjen për demarkacionin ën Kuvend, ku sipas tij AAK duhet të reflektojë.

“Ne po presim tĂ« fillojĂ« sa me pare pĂ«r te marr njĂ« vendim pĂ«r tĂ« lĂ«vizur lirshĂ«m.  LDK Ă«shtĂ« unike pĂ«r te pĂ«rkrahur kĂ«tĂ« marrĂ«veshjen. E pĂ«rkrahim edhe deklaratĂ«n e tĂ« dy presidenteve sepse ajo bazohet nĂ« marrĂ«veshjen e 2015. Presim qe te gjitha partitĂ« te votojnĂ« demarkacionin Kemi arritur marrĂ«veshje me PDK dhe Nisma-n per draftin e marrĂ«veshjes qe duhet te votohet ne kuvend Tash presim qe te reflektoj AAK”, ka  thĂ«nĂ« Hoti per mediat pak para fillimit te senaces se uvendit ku do te votothte per demarkacionin me malin e zi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment