Demarkacioni, Thaçi thërrët ‘politiken’ në takim, mungon LDK

Demarkacioni, Thaçi thërrët ‘politiken’ në takim, mungon LDK

14:39, 16/02/2018

Pas arritjes së marrëveshjes së rishikimit të demarkacionit mes presidentit të Malit të Zi, Filip Vujanoviq dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi- ka mbledhur përfaqësuesit e partive politike.

Në këtë takim ishte edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zv/kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, kryetari i PDAK- së, Danush Ademi dhe Ministri i Administratës Publike, Mahir Jagghillar.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti më parë përmes një konference për media tha se LDK-ja nuk do të marr pjesë në takimin me presidenti, pasi ata nuk ka ndryshuar qëndrimin për demarkacionin dhe nuk kanë çfarë të bisedojnë.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco