Kosova sfidon Norvegjinë në miqësore, Haaland dhe Odegaard titullarë kundër ‘Dardanëve’

Kosova sfidon Norvegjinë në miqësore, Haaland dhe Odegaard titullarë kundër ‘Dardanëve’

18:51, 05/06/2024
A+ Aa A-

Kosova zbret në fushë për një tjetër sfidë miqësore, këtë herë përballë Norvegjisë në transfertë, teksa trajneri Franco Foda ka përzgjedhur edhe 11-shen e titullarëve me të cilët do të nisë takimin në Olso.

Tekniku gjerman ka konfirmuar rreshtimin e tij të preferuar 4-3-3, teksa në sulm i ka besuar treshesh Zhegrova-Muriqi-Rashani, ndërsa në krahun tjetër Norvegjia konfirmon Haaland nga minuta e parë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco