Sylvinho rrëfehet për UEFA-n: Asllani lojtar i madh, Asani ka goditje të shkëlqyer

Sylvinho rrëfehet për UEFA-n: Asllani lojtar i madh, Asani ka goditje të shkëlqyer

15:12, 05/06/2024
A+ Aa A-

Shqipëria vijon të tërheq vëmendjen e mediave ndërkombëtare, por dhe të UEFA-s. Së fundmi, i ftuar special i UEFA-s ishte Sylvinho. Trajneri i Kombëtares u rikthye pas në kohë, duke folur për fillimin e aventurës së tij në tokën e shqiponjave, ndërsa u ndal edhe te dy nga lojtarët e tij kryesorë, Asllani dhe Jasir Asani.

“Kristjan është një lojtar me dhunti teknike, i shkëlqyer me të dyja këmbët. Ai është i aftë të luajë në të dyja anët. Ai është teknik, i ri dhe po krijon rrugën e tij. Ai ka ende shumë për të mësuar, si çdo lojtar 21 ose 22-vjeçar. Ai është vërtet i fortë për sa i përket aftësive të tij teknike dhe është i bekuar me shumë personalitet. Ai është një lojtar i madh.

Asani është një lojtar që kemi gjetur në Korenë e Jugut. Ai është një lojtar me këmbën e majtë që luan në të djathtë dhe futet në qendër, gjë që na pëlqen. Ai shënon gola të rëndësishëm dhe të bukur, si ato kundër Polonisë dhe Moldavisë. Ai është një lojtar i madh me cilësi të lartë, i cili ka një goditje të shkëlqyer nga distanca. Ai me të vërtetë po i bën vend vetes në ekipin kombëtar.

Të jem i sinqertë është e mrekullueshme. Kemi arritur gjëra, kemi arritur në Euro2024, kjo është një arritje. Ndjesia kryesore është entuziazmi dhe lumturia. Njerëzit janë me vërtetë të lumtur. Ne kemi arritur deri këtu, ne e dimë se sa jemi, por ne jemi duke u përmirësuar. Do të jetë një sfidë e vërtetë. Megjithatë, ne do i futemi punës. Ndeshjet do të jenë fantastike, por të vështira, dhe nëse do të jemi në gjendje të mposhtim kundërshtarët tanë, ne duam të vazhdojmë. Ne po bëjmë mirë, por nëse do të mund të bënim një hap tjetër përpara, atëherë edhe më mirë”, deklaroi Sylvinho.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco