Kosova ‘buzëqesh’ nga shorti i Ligës së Kombeve, kundërshtarët e ‘Dardanëve’

Kosova ‘buzëqesh’ nga shorti i Ligës së Kombeve, kundërshtarët e ‘Dardanëve’

18:46, 08/02/2024
A+ Aa A-

Në Paris u hodh shorti për edicionin e katërt të Ligës së Kombeve, shkruan Syri.net.

Ndarja në vazo e ekipeve kombëtare është bërë në bazë të rezultateve të arritura në këtë turne në edicionin e mëparshëm.

Kombëtarja shqiptare e futbollit bën pjesë në Ligën B, ku shorti e ka vënë në grup me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë

Ndërkaq, në Ligën C gjendet Kosova, me “Dardanët” që mund të konsiderohen me fat.

Shorti iu rezervoi sërish një përballje me Rumaninë pas sfidave për kualifikueset e Euro 2024, ndërsa pjesë e Grupit të dytë janë edhe Qipro e njëra mes Lituanisë dhe Gjibraltarit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco