Rrahmani feston titullin kampion në Itali me flamurin e Kosovës

Rrahmani feston titullin kampion në Itali me flamurin e Kosovës

22:02, 04/06/2023
A+ Aa A-

Napoli e mbylli sonte sezonin 2022-2023 në Serie A, teksa titullin kampion e kishte siguruar disa javë më parë.

Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalleti mposhti sonte Sampdorian, në ndeshjen e vlefshme për javën e 38-të dhe të fundit.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Diego Armando Maradona” përfundoi me rezultatin 2-0.

Pasi Napoli ishte vendas në ndeshjen e fundit të sezonit, këtij klubi iu dorëzua sonte trofeu.

Amir Rrahmani gjatë ceremonisë u pa duke festuar me flamurin e Kosovës.

Përfaqësuesi kosovar zhvilloi një sezon të shkëlqyer dhe dha kontribut të madh në suksesin e napolitanëve.

Ceremonia e titullit të kampionit u transmetua drejtpërdrejt edhe nga kanali zyrtar i Serie A në “YouTube”. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco