Renditja e FIFA-s/ Shqipëria në vendnumëro, Kosova zbret një pozicion

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria në vendnumëro, Kosova zbret një pozicion

11:38, 06/10/2022
A+ Aa A-

FIFA ka publikuar renditjen e saj për ekipet kombëtare dhe duket se Brazili vazhdon të jetë në vendin e parë, i ndjekur nga Belgjika dhe Argjentina.

Në 10 vendeve të para, vetëm Italia ka arritur të ngjitet me një pozicion, duke parakaluar Spanjën .

Për sa i përket Kombëtares shqiptare, vazhdon të qëndrojë në vendin e 66-të të renditjes, pa asnjë ndryshim nga muaji gusht.

Nga ana tjetër, përfaqësuesja e Kosovës, me një humbje dhe një fitore në dy ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve, ka humbur një pozicion duke shkuar në vendin e 107-të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco