FOTO/ Kosova kundër Qipros për të shmangur rënien në Ligën D, formacionet zyrtare

FOTO/ Kosova kundër Qipros për të shmangur rënien në Ligën D, formacionet zyrtare

19:44, 27/09/2022
A+ Aa A-

Kosova pret Qipron në ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve dhe do të kërkojë me ngulm që të shmangë humbjen, në mënyrë që të mos rrezikojë vendin e fundit dhe rënien në Ligën D.

Trajneri i Dardanëve, Alan Zhires, ka zgjedhur titullarët për këtë sfidë, në të cilën shihen si favoritë dhe do t’i siguronte vendin e dytë në rast fitoreje.

Nga ana tjetër, Qipro nëse arrin të triumfojë, do të shmangte vendin e fundit dhe pjesa tjetër do të varej nga ndeshja Greqi-Irlandë e Veriut.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco