Milot Rashica debuton me fitore me Galatasarayn

Milot Rashica debuton me fitore me Galatasarayn

22:33, 11/09/2022
A+ Aa A-

Milot Rashica bëri debutimin me Galatasarayn, në duelin ndaj Kasimpasa, ku aktivizohen 2 futbollistët e tjerë të Kosovës, Florent Hadërgjonaj dhe Bersant Celina.

Sulmuesi nga Vushtrria, u fut në lojë në minutën e 83-të, teksa skuadra e tij triumfoi me rezultatin 2-3, duke marrë 3 pikë të arta në transfertë.

Rashica zuri vendin e futbollistit Akgun. Ndërkohë që Celina u zëvendësua në startin e pjesës së dytë.

Për sa i përket Hadërgjonaj, mbrojtësi qëndroi gjatë gjithë ndeshjes në fushë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco