Rezultat historik në transfertë, Drita ndal skuadrën e Van Bomel dhe Naingolan

Rezultat historik në transfertë, Drita ndal skuadrën e Van Bomel dhe Naingolan

21:39, 21/07/2022
A+ Aa A-

Drita ka arritur të marrë një rezultat historik në ndeshjen e parë kualifikuese të turit të dytë të Ligës së Konferencës ku ka ndalur në një barazim 0-0 në transfertë skuadrën e Antverpit që drejtohet nga Mark Van Bomel.

Skuadra kosovare arriti të ruajë rrjetën të paprekur pavarësisht se përballë kishte emra të mëdhenj si Raxha Naingolan, Tobi Alderuaider etj.

Me anë të këtij barazimi Drita mund të provojë një kualifikim historik në ndeshjen e kthimit në Kosovë javën e ardhshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco