Giresse: Ekipi ka mungesa të shumta, do të tentojmë të tregojmë përformancë të mirë

Giresse: Ekipi ka mungesa të shumta, do të tentojmë të tregojmë përformancë të mirë

17:32, 08/06/2022
A+ Aa A-

Nesër me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e tretë në kuadër të Nations League kundër Irlandës së Veriut.

E një ditë para ndeshjes trajneri Alain Giresse, në një konferencë për media tha se ekipi ka disa mungesa.

Giresse tha se edhe përkundër mungesave do të tentojnë të tregojnë përformancë të mirë.

“Ndodhemi në situatë të veçantë. Vlen të përmendet mungesa e dy lojtarëve që u ndëshkuan me karton të kuq.  Dy lojtarët i shtohen listës së mungesave, të atyre që nuk janë grumbulluar. me Jemi në vështirësi në pozicione të caktuara, pasi lojtarët që mungojnë janë të rëndësishëm në pozitat e tyre.  Padyshim se në do të tentojmë t’i përshtatemi situatës ku ndodhemi dhe të tregojmë përformanca sa më të mira”, tha Giresse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco