Agim Ademi rizgjidhet president i Federatës së Futbollit të Kosovës

Agim Ademi rizgjidhet president i Federatës së Futbollit të Kosovës

12:07, 06/04/2022
A+ Aa A-

Agim Ademi është rizgjedhur kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës.

Ademi ka rifituar besimin e delegatëve të FFK-së për të qenë edhe për një mandat tjetër kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës.

Në një Kuvend ku votuan 43 delegatë, nuk kishte vota kundër dhe as abstenime.

Të gjithë ishin pro kandidatit të vetëm në këtë garë, Agim Ademit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco