Lajmi i fundit

Vrasja e Ulqinakut në Elbasan, shpallet në kërkim autori dhe bashkëpunëtori, i arrestuar vetëm një i përfshirë

FOTO/ Greqi-Kosovë, formacionet zyrtare

FOTO/ Greqi-Kosovë, formacionet zyrtare

19:41, 14/11/2021
A+ Aa A-

Kosova do të kërkojë t’i mbyllë me një rezultat pozitiv eliminatoret e Kupës së Botës “Katar 2022”.

Mbrëmjen e sotme “Dardanët” do të sfidojnë Greqinë në Athinë, në një duel të ndierë për futbollin mbarëshqiptar.

Në stadiumin Olimpik të Athinës “Spiros Louis” trajneri i ri Gilha do të luajë ndeshjen e parë eliminatore me Kosovën pas humbjes në debutimin ndaj Jordanisë të mërkurën me shpresën për të marrë një rezultat të mirë që mund ta konfirmojë në stolin e “Dardanëve” edhe për fushatën kualifikuese të Euro 2024.

Takimi do të luhet në orën 20:45 dhe në tabelën e mëposhtme mund të shihni formacionet zyrtare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco