Lajmi i fundit

VIDEO/ Përfundon raundi i parë i takimit Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiç në Bruksel

E bujshme/ Basketbollisti i NBA firmos me Prishtinën, gjiganti 2.08 m luante me San Antonio Spurs

E bujshme/ Basketbollisti i NBA firmos me Prishtinën, gjiganti 2.08 m luante me San Antonio Spurs

11:20, 05/11/2021
A+ Aa A-

Klubi i Prishtinës në basketboll ka bërë një goditje të madhe duke afruar në skuadrën e saj lojtarin e NBA-së, Biram Faye.

21-vjeçari nga Senegali ishe pjesë e San Antonio Spurs në NBA duke shkëlqyer me paraqitjet e tij në Ligën Veriore.

Image

Faye ka luajtur më parë dhe në Spanjë me Xhironën, ndërsa ishte vetë klubi që bëri publik lajmin.

Drejtuesit e klubit nuk nguruan të pozojnë me lojtarin, që është i gjatë 2.08 metra dhe pritet të jetë një ndër lojtarët më të mirë të kampionatit.

Një investim mjaft i madh nga kryeqytetasit të cilët jo vetëm në futboll, por vazhdojnë t’i japin prioritet dhe basketbollit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco