Mbrojtësi i Kosovës: Nuk do luanim me Spanjën, nëse nuk besojmë se i marrim pikë

Mbrojtësi i Kosovës: Nuk do luanim me Spanjën, nëse nuk besojmë se i marrim pikë

12:33, 08/09/2021
A+ Aa A-

Mbrojtësi i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, beson se sot “Dardanët” mund të bëjnë një mrekulli ndaj Spanjës.

“Është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne, shumë e madhe. E dimë se çfarë ekipi do të kemi përballë. Luajmë ndaj një prej më të mirëve në botë.

Nëse mendojmë që nuk arrijmë pikë, nuk do të futeshim në lojë. Jemi duke e pritur me gëzim që të tregojmë veten. Kemi arritur të bashkohemi si ekip.

Katër pikët në dy ndeshjet e fundit na japim vetëbesim dhe e dimë se si mund të luajmë. Shpresoj që lojtarët që janë me lëndime, të jenë gati dhe të bëjmë një lojë të mirë”, ka thënë Hadërgjonaj, i cili ka luajtur në të dy krahët e mbrojtjes te Kosova.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco