Kosova barazoi me Greqinë, Challandes: Nuk më kënaq rezultati

Kosova barazoi me Greqinë, Challandes: Nuk më kënaq rezultati

08:43, 06/09/2021
A+ Aa A-

Trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes, nuk e ngroh shumë rezultati në sfidën me Greqinë, por mentaliteti i shfaqur nga “Dardanët”.

Në përfundim të takimit që përfundoi në barazim 1-1, trajneri zviceran u shpreh: “Ekipi punoi shumë deri në sekondën e fundit. Nuk e shpëtuam ne një pikë, ishte Greqia. Luajtëm futboll, tentuam dhe luftuam. Ekipi im ka luajtur dhe ka tentuar të luajë. Ekipi tregoi mentalitet të mirë. Nuk jam i lumtur me rezultatin, por jam i lumtur me paraqitjen e ekipit. Në fund mund t’i them ekipit urime”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco