Lajmi i fundit

COVID19/ MSH: 8 humbje jete dhe 659 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

Skandal/ Televizioni Publik në Norvegji e cilëson Prishtinën si skuadër serbe

Skandal/ Televizioni Publik në Norvegji e cilëson Prishtinën si skuadër serbe

13:22, 13/08/2021
A+ Aa A-

Përballja mes Bodo/Glimt-it dhe Prishtinës e vlefshme për raundin e tretë të Ligës së Konferencës, u luajt dje në mbrëmje.

Gjatë transmetimit në Televizionin Publik të Norvegjisë, gazetari i quajti  kampionët e Kosovës, si skuadër serbe.

Në raportimin pas ndeshjes Bodo/Glimt – Prishtina, prezantuesi i këtij televizioni deklaroi se skuadra norvegjeze triumfoi ndaj skuadrës serbe.

Një provokim ky që vjen nga një televizion publik dhe ka nxitur debate të shumta në rrjetet sociale.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco