Kosova parakalon e 67-ta në ceremoninë e hapjes së Olimpiadës

Kosova parakalon e 67-ta në ceremoninë e hapjes së Olimpiadës

13:52, 23/07/2021
A+ Aa A-

Po zhvillohet ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.

Në këtë Olimpiadë do të parakalojnë më shumë se 205 Kombe dhe do të marrin pjesë 11 mijë e 326 atletë dhe sportistë të ndryshëm.

Kosova do të parakalojë e 67-ta me radhë ku flamurin e shtetit do ta mbajnë xhudistët Majlinda Kelmendi dhe Akil Gjakova.

Ceremonia hapëse po mbahet në Stadiumin Olimpik në Tokyo

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco