Ditë për t’u harruar për Arijanet Muriç, portieri i Kosovës pëson 5 gola në debutim

Ditë për t’u harruar për Arijanet Muriç, portieri i Kosovës pëson 5 gola në debutim

21:20, 14/02/2021
A+ Aa A-

Debutim jo për t’u dëshiruar kjo për portierin e përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ku ka pësuar 5 gola nga Fejnordi, teksa skuadra e tij Vilem II pësoi një disfatë kaq të rëndë.

Gardiani 22-vjeçar është në huazim nga Mançester Siti tek skuadra e Vilem II e cila militon në Eredivize.

Nga 23 raste të krijuara nga klubi i Fejnordit dhe nga 12 goditje në total, Muriç ka arritur të shpëtojë skuadrën në 7 raste për gol, një fakt që mund të tingëllojë si pozitivisht për shtatlartin kosovar.

Vilem II aktualisht renditet në vendin e 16-të që përkon në renditje si zona “Play-Out”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco