Mesfushori 18-vjeçar shqiptar nënshkruan me Torinon

Mesfushori 18-vjeçar shqiptar nënshkruan me Torinon

13:13, 25/09/2020

Pas Samir Ujkanit dhe Mërgim Vojvodës, Torino së fundmi ka nënshkruar edhe me një tjetër lojtar shqiptar.

Altin Kryeziu është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Torinos.

Mesfushori 18-vjeçar sezonin e fundit ishte pjesë e të rinjve të SPAL, teksa tashmë do të vazhdojë karrierën në Torino, ku fillimisht do të aktivizohet me skuadrën e të rinjve, për të shpresuar më pas edhe ftesën nga ekipi i parë.

Kryeziu ka qenë pjesë e 17-vjeçarëve të Kranj në Slloveni, teksa ka luajtur edhe me 17-vjeçarët e këtij shteti, ndërkohë që ka zgjedhur të përfaqësojë Kosovën, ku është grumbulluar me ekipin U-21 të “Dardanëve”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco