Drita niset drejt Polonisë për sfidën e Europa League me Legian e Varshavës

Drita niset drejt Polonisë për sfidën e Europa League me Legian e Varshavës

10:17, 23/09/2020

Skuadra e Dritës është nisur drejt Polonisë gjatë ditës së sotme.

Kampionia e Kosovës do të zhvillojë ndeshjen kundër Legia Warszawa të enjten në orën 20:30, në kuadër të turit të tretë kualifikues në Ligën e Evropës.

Megjithëse vendasit janë favorit absolut, Drita me lojën e treguar ndaj Sileksit, mund të shkaktojë befasinë e radhës.

Skuadra kosovare mund të shfrytëzojë edhe problemet e fundit që ndodhën me kampionin polak, pasi shkarkuan trajnerin dhe emëruan një të ri brenda pak ditëve.

Fituesi i kësaj ndeshjeje do të takohet me ekipin azer Qarabag në sfidën vendimtare për t’u kualifikuar në fazën e grupeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco