Asnjë i infektuar, Drita gati për sfidën e Europa League me Legian e Varshavës

Asnjë i infektuar, Drita gati për sfidën e Europa League me Legian e Varshavës

13:35, 22/09/2020

Drita e Gjilanit merr lajmin e mirë para nisjes drejt Polonisë për sfidën e raundit të tretë të Europa League përballë Legias së Varshavës.

Skuadra kampione e Kosovës ka marrë këtë të martë përgjigjet e tamponëve, që për fat të mirë kanë rezultuar të gjithë negativë.

Në njoftim për shtyp, klubi nga Gjilani shkruan:

“Klubi ynë, FC DRITA, dje është testuar për COVID-19 në prag të ndeshjes me Legian Warsaw, që do të zhvillohet në Poloni.

Sapo morëm lajmin e mirë se të gjithë të testuarit kanë rezultuar NEGATIVE. Sfida me COVID-19 është fituar dhe tani fokusohemi tërësisht për ndeshjen”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco