Muriqi i prish punë Kosovës në Ligën e Kombeve, mungon kundër Maqedonisë më 8 tetor

Muriqi i prish punë Kosovës në Ligën e Kombeve, mungon kundër Maqedonisë më 8 tetor

13:42, 21/09/2020

Vedat Muriqi do mungojë deri në mes të tetorit për shkak të dëmtimit dhe infektimit nga Koronavirusi.

Këtë e ka konfirmuar vetë klubi i tij i ri, Lazio, përmes një komunikate për shtyp.

Kështu sulmuesi do humbë ndeshjen e Kosovës kundër Maqedonisë së Veriut, e vlefshme për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve.

Ndeshja e Kosovës luhet më 8 tetor dhe Muriqi do mungojë deri në mes të muajit të ardhshëm.

Muriqi kompletoi vetëm pak ditë më parë transferimin te Lazio për 18 milionë euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco