Gruaja e  Nainggolan feston fitoren e shërimit të saj nga sëmundja e shekullit

Gruaja e Nainggolan feston fitoren e shërimit të saj nga sëmundja e shekullit

12:13, 16/09/2020

Pavarësisht përparimeve që janë bërë në mjekësi, kanceri vazhdon të prekë njerëzit në të gjithë botën, dhe, numri i rasteve rritet dita ditës me hapa gjigante, duke e kthyer atë në një nga problemet më të mëdha në aspekt global të shoqërisë civile.

Një fitore me këtë sëmundje e ka arritur, gruaja e futbollistit të njohur Nainggolan, Claudia Lai.

14 shtator 2020 do të mbetet një kujtim i ëmbël për Claudian.

‘MĂ« falni, por unĂ« duhet tĂ« festoj fitoren time’ shkruan ajo nĂ« IlogarinĂ« e saj nĂ« Instagram.

Ajo u diagnostifikuar para një viti me kancer gjiri por siç e përshkruan ajo ishte një viti i vështirë por dhe fantastik.

“Faleminderit atyre qĂ« besuan tek unĂ« midis njĂ« kimio dhe njĂ« tjetri” shkruante Claudia nĂ« rrjete sociale nĂ« kohĂ«n kur kryente kimio-terapitĂ«. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco