Lazio zyrtarizon transferimin e Vedat Muriqit

Lazio zyrtarizon transferimin e Vedat Muriqit

17:36, 15/09/2020
A+ Aa A-

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, klubi i Lazio-s njoftoi blerjen përfundimtare të Vedat Muriqi nga Fenerbahçe.

Sulmuesi kosovar u largua nga klubi turk vetëm pas një sezoni që përfundoi me 32 paraqitje dhe 15 gola. Muriqi u ble nga Lazio për shumën e 20 milionë euro, teksa ka nënshkruar një kontratë 5 vjeçare me bardhekaltërit nga e cila do të përfitojë 2.2 milionë euro në sezon.

Paç fat Luan!

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco