Igli Tare ngulmon për të sjellë Vedat Muriqin te Lazio

Igli Tare ngulmon për të sjellë Vedat Muriqin te Lazio

16:31, 05/08/2020

Igli Tare vazhdon të tentojë afrimin e lojtarëve shqiptarë te Lazio.

Këtë herë drejtori sportiv po përpiqet të afrojë sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi.

Sulmuesi ka treguar paraqitje të shkëlqyera me Fenerbahce, që ka bërë që në gjurmët e tij të vihen skuadra të mëdha si Tottenham dhe së fundmi Lazio.

Muriqi, i cili në të kaluarën ka luajtur për Teutën dhe Besën e Kavajës, sezonin e ri mund ta shikojmë në Serinë A.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Tare e shikon kosovarin si zëvendësuesin ideal për Caisedon, i cili pritet të largohet këtë sezon nga Lazio.

Gjithashtu një alternativë tjetër është edhe sulmuesi i Realit, Borja Mayoral, i cili gjithashtu pëlqehet nga italianët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco