Lajmi i fundit

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen, panik te banorët

Kosova pezullon aktivitetet sportive prej Koronavirusit

Kosova pezullon aktivitetet sportive prej Koronavirusit

21:03, 13/07/2020
A+ Aa A-

Në Kosovë ka shpërthyer përsëri Koronavirusi, teksa së fundmi është regjistruar një numër i madh të prekurish dhe viktimash.

Pikërisht kjo situatë e krijuar, ka detyruar qeverinë të rikthejë edhe njëherë masat shtrënguese, në mënyrë që qytetarët të mos rrezikojnë më shumë.

Në serinë e masave të marra, qeveria ka njoftuar edhe mbylljen e të gjithë aktiviteteve sportive në këtë vend.

Megjithatë përjashtim bën vetëm futbolli, me Superligën e Kosovës dhe Kupën që do të vazhdojnë të luhen.

“Në vazhdim të masave tjera të luftimit dhe parandalimit të COVID-19, qeveria ka pezulluar veprimtarin e çerdheve publike dhe private: aktivitetet rekreative, kulturore dhe sportive të mbyllura në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e qeverisë, të publikuar nga “Gazeta Olle”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco