Werder Bremen - Heidenheim, akti i parë mbyllet në 'paqe'

Werder Bremen - Heidenheim, akti i parë mbyllet në 'paqe'

22:41, 02/07/2020

Ndërsa Bundesliga dhe Bundesliga 2 përfunduan javën e kaluar, ditën e sotme u luajt ndeshja play-out midis Werder Bremen ( të 16-tët në renditje) dhe Heidenheim (të tretët në ligën 2 gjermane).

Mirëpo në Weserstadion, asnjë skuadër nuk arriti të fitojë ndeshjen e parë (0-0).

Dominues (rreth 70% të mbajtjes së topit), vendasit nuk bënë më shumë se dy goditje portën kundërshtare. Në fund të ndeshjes, Moisander la ekipin e Bremen me dhjetë vetë, pas ndëshkimit me kartonin e dytë të verdhë (87-të). Të dy skuadrat do të luajnë më 6 korrik (20:30) për vendosur verdiktin përfundimtar.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco