Marash Kumbulla dhe Amir Amir Rrahmani futen në karatinë, mësohet si është gjendja e tyre

Marash Kumbulla dhe Amir Amir Rrahmani futen në karatinë, mësohet si është gjendja e tyre

21:17, 13/03/2020

Dy futbollistë shqiptarë të Veronës, Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani, hynë në karantinë pasi disa lojtarë të Sampdorias me të cilën ishin ndeshur së fundmi, kishin rezultuar pozitivë.

Ata janë nën kontroll të vazhdueshëm prej dy ditësh dhe mjeku i klubit veronez ka bërë të ditur se deri tani, gjithçka ka rezultuar pa pasoja.

“Për momentin të gjithë anëtarët e stafit, drejtuesit dhe lojtarët janë mirë, asnjë prej tyre nuk ka shfaqur simptomat alarmuese si temperaturë, kollitje apo shqetësime në rrugët e frymëmarrjes. Por duhet të them se është ende herët për të konfirmuar se janë jashtë rrezikut, dy javët janë të detyrueshme për të thënë se skuadra është e shëndoshë”, tha Dario Donato, përgjegjësi i departamentit mjekësor të Veronës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco