FOTO/ Shqipëria dhe Kosova në vendnumëro në renditjen e re të FIFA-s

FOTO/ Shqipëria dhe Kosova në vendnumëro në renditjen e re të FIFA-s

14:26, 20/02/2020

FIFA ka publikuar ditën e sotme renditjen e re për të gjitha kombëtaret, ku ka shumë pak ndryshime, për shkak të angazhimeve të pakta nga publikimi i fundit në 19 dhjetor të vitit të kaluar.

Shqipëria renditet në vendin e 66-të me 1356 pikë, duke mos pasur ndryshim nga renditja e publikuar më parë.

Image

Ndryshim nuk ka pasur as për Kosovën, me “Dardanët” që renditen në vendin e 115-të me 1174 pikë.

Image

Në vendin e parë qëndron Belgjika me 1765 pikë, e ndjekur nga Franca me 1733 pikë dhe Brazili në vendin e tretë me 1712 pikë.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco