Rrahmani ëndërron Evropianin: S’e arrita me Shqipërinë, tani e synoj me Kosovën

Rrahmani ëndërron Evropianin: S’e arrita me Shqipërinë, tani e synoj me Kosovën

23:01, 10/02/2020

Amir Rrahmani nuk e ka fshehur kurrë se ka mbetur i zhgënjyer në vitin 2016 kur nuk u përzgjodh për të marrë pjesë në Europian nga trajneri Giani De Biasi.

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës e pranon se atë ëndërr që nuk e realizoi asokohe, shpreson ta bëjë realitet katër vite më vonë në Euro 2020, duke mbajtur shiritin e përfaqësues së tij në krah.

“Kombëtaret e vogla e kanë ëndërr Europianin ose Botërorin dhe unë ë ëndërroja me Shqipërinë, por nuk u realizua. Tani pres ta arrij me Kosovën”, tha Rrahmani për TCH.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco