‘BBC’ u bën jehonë ‘Dardanëve’: Sikur futbolli të kishte më shumë tifozë si kosovarët

‘BBC’ u bën jehonë ‘Dardanëve’: Sikur futbolli të kishte më shumë tifozë si kosovarët

16:49, 19/11/2019

Tifozët e futbollit të Kosovës kanë filluar të shfaqen si model për t’u ndjekur nga gjitha tifozëritë e botës për mirëpritjen që u bën anglezëve në Prishtinë.

Kombëtarja e Kosovës të dielën ka pritur në “Fadil Vokrri” Kombëtaren e Anglisë, e po ashtu edhe qindra tifozë anglezë që kishin udhëtuar për në Prishtinë.

Atmosfera sportive që atë fundjavë mbizotëroi në kryeqytetin e Kosovës, ka bërë jehonë në mediat e mëdha botërore, e në veçanti ato angleze.

Media të mëdha angleze si “BBC”, “The Guardian”, “Daily Mail” dhe “Mirror” kanë qëndruar në Kosovë në këto ditë.

Pas shumë shkrimeve të jashtëzakonshme për Kosovën, “BBC” tani pyet pse në futboll sot nuk ka më shumë tifozë siç janë kosovarët.

“Sikur të kishte më tepër tifozë futbolli si kosovarët. Një veprim klasi”, shkruan “BBC”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco