VIDEO/ Kosova prezanton fanellën që do luajë kundër Çekisë

VIDEO/ Kosova prezanton fanellën që do luajë kundër Çekisë

15:26, 01/11/2019

Kosova do të zhvillojë në muajin nëntor dy ndeshje shumë të rëndësishme, ku fillimisht do të ketë përballë Republikën Çeke dhe më pas do të përballet me skuadrën e Anglisë.

Në prag të këtyre takimeve, Kosova ka prezantuar edhe fanellën me të cilën do të zbresë në fushë në transfertën çeke.

Ka qenë kompania e cila merret me dizajnimin e fanellave, ajo e cila nëpërmjet një videoje e ka publikuar fanellën e re.

Bëhet fjalë për një fanellë të bardhë, e cila në mes ka një vijë horizontale blu, që përkon edhe me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

Në pjesën e përparme, është e stampuar edhe harta e Kosovës me një ngjyrë gri të lehtë teksa në krah të logos së FFK-së, janë stampuar edhe dy flamujt, ai çek përkrah atij të Kosovës.

Kujtojmë që pak kohë më parë, Kosova prezantoi një fanellë të zezë me të cilën luajti kundër Anglisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco