VIDEO/ Ndeshje e çmendur Angli-Kosovë, shënohen 3 gola për 18 minuta lojë

VIDEO/ Ndeshje e çmendur Angli-Kosovë, shënohen 3 gola për 18 minuta lojë

21:05, 10/09/2019

Në “St. Mary” të Southampton po përballen mes tyre dy kryesuesit e Grupit A, Anglia dhe Kosova, bën të ditur Syri.net.

Në sekondën e 36-të Kosova kalon në avantazh. Goli më i shpejtë i historisë shënohet nga Valon Berisha.

Reagon mjaft shpejt Anglia, teksa Sterling me kokë në minutën e 8-të barazon 1-1.

Më pas, kapiteni i “Tre Luanëve”, Harry Kane, në të 18’ shënon edhe golin e tretë të takimit dhe të dytin për vendësit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco