Rashica: S’e ndërroj Kosovën edhe sikur të më kërkojnë 100 shtete të tjerë

Rashica: S’e ndërroj Kosovën edhe sikur të më kërkojnë 100 shtete të tjerë

22:54, 16/06/2019
A+ Aa A-

Milot Rashica ka thënë se s’do të largohej nga Kosova edhe po ta kërkonin 100 kombëtare të tjera të futbollit.

Këtë javë, "n’Kosovë Show", ka qenë ylli i Kombëtares së Kosovës në futboll, Milot Rashica.

Ai ka shpalosur detaje të jetës dhe karrierës së tij, duke zbuluar edhe disa të pathëna.

Rashica ka thënë se është krenar që është pjesë e "Dardanëve", dhe është shprehur i lumtur për fitoren ndaj Bullgarisë, ditë më parë.

I pyetur sa a ka gjasa të ndërronte Kombëtaren kosovare, ai ka thënë se "Kosovën s’do ta linte kurrë, edhe po ta kërkonin 100 shtete tjera".

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco