Ish-sulmuesi i Manchester United: Kosova luajti futboll me inteligjencë

Ish-sulmuesi i Manchester United: Kosova luajti futboll me inteligjencë

11:30, 11/06/2019

Dimitar Berbatov është një nga emrat më të shquar në vite për futbollin bullgar, të cilin e ka reklamuar kudo në Europë duke veshur fanellat e klubeve shumë të rëndësishme si Bajer Leverkusen, Tottenham e Manchester United.

Autori i 48 golave në 78 ndeshje me përfaqësuesen e Bullgarisë, ishte dje në tribunë dhe pa se si skuadra e tij përfaqësuese u mund 3-2 nga Kosova.

Sipas Berbatov, humbja ishte e merituar, pasi Kosova bëri gjërat më mirë, duke luajtur futbollin ashtu siç duhet.

“Ne dështuam, pasi Kosova nuk e lejoi Bullgarinë të fitonte. Ata kishin më shumë dëshirë dhe luftonin për fitoren. Mendoj se edhe trajnerët e kanë parë gjithçka. Unë e pashë nga lart, nuk ishte një pamje e këndshme, por është fakt.

Ata na dominuan, që është gjëja më shqetësuese. Në fakt, dy prej golave të tyre ishin të futbollit tipik dhe vetëm një ishte gabimi ynë. Ata krijuan gjithashtu edhe shumë pozicione të rrezikshme me inteligjencë, që tregon se luajnë futboll psikologjik. Unë shpresoj që të shoh një futboll shumë më të mirë se sa ky që po bëjmë”, ishin fjalët e Berbatov.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco