Lajmi i fundit

LIVE/ Presidenti i PL, Ilir Meta konferencë për mediat

Nostalgji në kinema, ‘Gladiator 2‘ publikon trailerin e parë

Nostalgji në kinema, ‘Gladiator 2‘ publikon trailerin e parë

20:23, 09/07/2024
A+ Aa A-

“Gladiator 2”, vazhdimi i filmit kult të Ridley Scott njëzet vjet më vonë, mbërrin në kinematë në mbarë botën me një histori tjetër të betejave të përgjakshme për pushtet, intrigave dhe hakmarrjes të vendosura në Romën e lashtë. Tani është prezantuar traileri i parë, i cili lë të kuptohet se për çfarë bwn fjalw spektakli filmik.

Historia ndjek Lucius (Paul Mescal), nipi i Commodus (i luajtur nga Joaquin Phoenix në origjinal) dhe nipi i Marcus Aurelius, i cili vetë detyrohet të hyjë në Koloseum dhe të luftojë për jetën dhe nderin e tij.

Përveç Mezcal, luan edhe Pedro Pascal, si dhe Denzel Washington, Connie Nielsen, Joseph Quinn e të tjerë. 

Aktori i ri më herët ka deklaruar se është “në stres” për rolin e tij në këtë produksion, pasi është “filmi më i madh në të cilin ka luajtur”.

“Jam i emocionuar, por është gjithashtu e vështirë për mua të largohem nga trashëgimia e origjinalit. Mendoj se është me të vërtetë i shkruar mirë dhe një homazh i vërtetë për filmin e parë, por është gjithashtu diçka në të cilën mund të hyj dhe ta bëj të qetë atë timin tim. vet”, tha Mescal.

Së fundmi ai tha se “Gladiatori” i ri ka të bëjë me një djalosh dhe hakmarrjen e tij.

“Ai e sheh se sa larg është bërë Roma nga vetvetja. Roma përfaqëson neglizhencën që ndjeu si fëmijë. Papritmas ai kthehet në atë botë dhe afërsinë e drejtpërdrejtë të të gjitha gjërave që ai mendon se i urren dhe me të cilat nuk ndihet më i lidhur”, shtoi aktori.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco