Lajmi i fundit

LIVE/ Presidenti i PL, Ilir Meta konferencë për mediat

Aktori i njohur bën deklaratën prekëse: Dëshiroj të vdes në të njëjtën dhomë ku vdiq djali im

Aktori i njohur bën deklaratën prekëse: Dëshiroj të vdes në të njëjtën dhomë ku vdiq djali im

18:41, 09/07/2024
A+ Aa A-

Rob Delaney, aktori dhe humoristi i famshëm, ka deklaruar se dëshiron të blejë shtëpinë në të cilën vdiq djali i tij, në mënyrë që të kalojë momentet e tij të fundit në të njëjtën dhomë.

Në vitin 2018, ylli amerikan tregoi se djali i tij Henry kishte vdekur në moshën dy vjeçare pasi u diagnostikua me një tumor në tru.

Pesë muaj më vonë, 47-vjeçari dhe gruaja e tij Leah njoftuan se po prisnin një fëmijë tjetër, djalin e tyre të katërt. Në një intervistë për ‘Desert Island Discs’ të BBC Radio 4, Delaney, më i njohur për paraqitjen në “Catastrophe”, zbuloi se Henry vdiq në të njëjtën dhomë ku lindi djali i tyre i fundit.

“Kështu që kur të jem 81 vjeç, të mund të zvarritem këtu dhe të vdes, në të njëjtën dhomë ku vdiq djali im, ku lindi djali tjetër”.Duke shpjeguar pse ishte e rëndësishme për ta që t’i tregonin djalit të tyre të ndjerë, aktori shtoi: “Ai duhej të dinte se kjo familje që e donte ishte gjallë dhe po rritej dhe se kishte dikë që do t’i tregonim për të”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco