Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Inceneratori, një skandal i madh me emrin 'SPAK'

I kanë 100 mln € borxhe, Mbappe 'ultimatum' PSG-së: Deri në fund të muajit ju pres

I kanë 100 mln € borxhe, Mbappe 'ultimatum' PSG-së: Deri në fund të muajit ju pres

14:39, 22/06/2024
A+ Aa A-

Kylian Mbappe i dha fund aventurës 7-vjeçare me PSG-në dhe firmosi si lojtar i lirë me Realin e Madridit. Duke realizuar më në fund ëndrrën e fëmijërisë për të luajtur në “Santiago Bernabeu”.

Por, sulmuesi francez nuk ka mbyllur çdo llogari me kampionët e Francës pasi pretendon se i detyrohen rreth 100 mln euro borxhe nga drejtuesit e PSG-së. Shumë ku përfshihen disa paga të padhëna dhe shpërblime të lidhura me arritjet personale dhe të skuadrës, që nuk i ka marrë ende.

 

L’Equipe raporton se Mbappe ka njoftuar klubin me anë të një shkrese zyrtare dhe pret që milionat t’i kalojnë në llogarinë bankare deri në fund të muajit.

E përditshmja franceze bën të ditur se bëhet fjalë për pagat e muajit prill dhe maj, si edhe bonusin e besnikërisë të rënë dakord me rastin e rinovimit të fundit në maj 2021.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco