Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Si do shkohet në zgjedhjet e 2025?

Shenjat që i bëjnë Binjakët të kthehen në persona të egër

Shenjat që i bëjnë Binjakët të kthehen në persona të egër

21:28, 21/06/2024
A+ Aa A-

Unë jam një Binjak dhe bëhem i egër kur:

* Unë jetoj për të mësuar, për të mbledhur informacione, për të bërë çmos për të pasuruar njohuritë e mia, por për disa arsye, pak e vlerësojnë mendjen time, kapacitetin e saj të madh dhe procesorin e fuqishëm. Për këtë, jam i mërzitur.

* Ju më akuzoni padrejtësisht! Më vjen keq! Vështirësitë mundohem t’i kapërcej me hir: vazhdoj, nuk ngec, nuk bëj probleme e megjithatë, edhe për këtë ju akuzoni. Unë nuk kujdesem mjaftueshëm, nuk angazhohem, jo, jo. E megjithatë, nuk jam unë problemi. Jam shumë hapa larg tij.

* Unë shoh dhjetë hapa përpara jush dhe megjithatë jam i detyruar të jetoj dhe të eci me ritmin tuaj, ngadalë dhe torturues. Unë i shoh zgjidhjet e lehta, por ju pëlqen të jeni mazokist. Unë shoh shenja dhe përbindësha dhe megjithatë flas një herë dhe pastaj vazhdoj, nuk ngec, nuk luftoj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco