Justin Timberlake: Sa është vlera e pasurisë së tij?

Justin Timberlake: Sa është vlera e pasurisë së tij?

09:15, 20/06/2024
A+ Aa A-

Justin Timberlake krenohet me një vlerë neto prej 250 milionë dollarësh. Udhëtimi i tij filloi që fëmijë, duke e çuar në grupin e djemve NSYNC dhe më vonë duke lulëzuar në një karrierë të suksesshme solo.

Image

Timberlake ka gjithashtu sipërmarrje biznesi si 901 tequila, linjën e veshjeve Ëilliam Rast, restorante në pronësi të përbashkët dhe madje edhe një investim në Myspace.com.

Image

Nga ana tjetër, Jessica Biel, një aktore, modele dhe producente e arrirë, ndan një vlerë neto prej 250 milionë dollarësh me bashkëshortin e saj. Megjithatë, rreth 200-230 milionë dollarë, të vlerësuara, vijnë nga fitimet e Justin.

Në botën e shoëbiz-it, Justin Timberlake ka lënë gjurmë të pashlyeshme jo vetëm përmes muzikës, por edhe në aktrim.

Nga luajtja në filma si "The Social Network" deri te "Trolls". Vlera neto e kombinuar e çiftit jo vetëm që pasqyron arritjet e tyre profesionale, por gjithashtu nënvizon investimet e tyre strategjike dhe mendjemprehtësinë e biznesit.

Image

Çifti, i cili u martua në vitin 2012 dhe ka dy djem, Silas dhe një vëlla më të vogël, Phineas, i lindur në korrik 2020, zotërojnë pasuri të paluajtshme po aq mbresëlënëse sa edhe arritjet e tyre profesionale.

Në vitin 2010, ata blenë një apartament në lagjen Soho të NYC për 6.6 milionë dollarë, duke e shitur më vonë në 2019. Ata gjithashtu zotërojnë një apartament luksoz duplex në Tribecca, i listuar për 29 milionë dollarë në janar 2022.

Përtej jetës së gjallë të qytetit, Justin dhe Jessica zotërojnë një pronë të madhe në Hollywood Hills, të blerë në vitin 2002 dhe një pronë të pazhvilluar prej 130 hektarësh pranë Nashville, e blerë në 2015 për 4 milionë dollarë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco