Ja cila është shenja më me fat për ditën e sotme

Ja cila është shenja më me fat për ditën e sotme

09:20, 17/06/2024
A+ Aa A-

Dashi-Ndonjëherë ju bëni gabime për shkak të mungesës së objektivitetit, Dashi. Ju keni një prirje të caktuar për të dëshiruar që njerëzit e tjerë të ishin njësoj si ju. Megjithatë kjo nuk do të jetë rasti sot. Do të ishte një ditë e shkëlqyer për njerëzit që t’ju dëgjojnë pasi gjykimet tuaja nuk kanë të bëjnë fare me ndjenjat tuaja personale.

Demi-Dikur keni qenë një krijesë e arsyes, Demi. Për ju, gjithçka kishte një shpjegim, një arsye për të ekzistuar dhe një vend në botë. Nuk e humbe kurrë një shans për të ndarë pikëpamjen tënde. Pastaj krejt papritur, heshtje. Ndoshta ju është dashur të keni një perspektivë, jo domosdoshmërisht për gjërat që dini, por se si e shprehni atë njohuri. Tani fjalët janë kthyer në jetën tuaj dhe idetë tuaja janë më të moderuara.

 

Binjakët-Po për ndryshimin e roleve sot, Binjakët? Është e vërtetë që ju nuk jeni një për biseda boshe. Ju preferoni të veproni në vend që të flisni për ide madhështore që nuk shkojnë askund. Megjithatë sot mund të keni dëshirë t’i diskutoni gjërat në thellësi. Shtrirjet e yjeve po nxjerrin në pah këtë anë tjetër tuajën, ndaj përfitoni nga energjia. Njerëz të tjerë do të jenë mirënjohës pasi kanë pritur shumë për këtë ditë.

Gaforrja-Shkencëtarët ndonjëherë janë mjaft të çuditshëm. Ata mund të jenë aq të zhytur në realitet sa duken pothuajse të mungojnë prej tij, sikur notojnë mbi Tokë. Kështu ndihesh edhe ti për gjërat, Gaforre. Ju pëlqen ta shpjegoni botën në mënyrën tuaj të veçantë, ashtu siç e shihni dhe jo domosdoshmërisht ashtu siç është në të vërtetë. Ky është sekreti juaj. Ju e dini se askush tjetër nuk mund ta shohë botën ashtu siç e shihni ju.

Luani-Si Luani i vërtetë që jeni, nuk e keni zakon të flisni pa thënë asgjë konstruktive. Ndonjëherë njerëzit ju akuzojnë se nuk keni asgjë për të thënë. Kur thjesht je i duruar, ata thonë se je injorant. Kur tregoni tolerancën tuaj, ata thonë se jeni indiferent. Sot është koha që ata njerëz të mësojnë të vërtetën e vërtetë për ju dhe të kuptojnë se sa shumë keni për të thënë për botën.

Virgjëresha- Njerëzit përreth jush do ta vlerësonin vërtet nëse do të ngadalësoni dhe relaksoheni pak. Duket se gjithmonë po vraponi, aq shumë, në fakt, saqë keni lënë pas dore njerëzit e afërt, veçanërisht familjen tuaj. Ata vërtet kanë nevojë për ju. Ata kanë çështje për të diskutuar me ju. Ata duhet të ndiejnë rehatinë e krahëve tuaj. Krahët e tu duhet të hapen para tyre.

Peshorja-Ke bërë gjënë e duhur për të shtyrë ato vendime të rëndësishme dhe për të mos iu dorëzuar presionit, Peshorja. Ju e dini mirë se ndonjëherë është e rëndësishme të relaksoheni dhe të pushoni për kohët e zëna në vazhdim. Sot do të ndiheni të freskuar dhe gati për t’u përballur me botën. Ju i shihni problemet tuaja nga një këndvështrim tjetër dhe jeni shumë më optimistë për gjërat. Tani mund ta shikoni situatën me qetësi.

Akrepi-Ju keni një natyrë bujare, Akrep. Ju dini si të jepni dhe t’i përkushtoheni zgjidhjes së problemeve që të tjerët ju besojnë. Kjo do të jetë e vërtetë edhe sot, por jo plotësisht në të njëjtën mënyrë. Në fakt, nuk do të ishte e mençur që njerëzit t’ju shqetësonin me problemet e tyre nëse ato nuk janë vërtet aq të rëndësishme. Është koha që ju të kujdeseni për veten për një kohë.

Shigjetari-Në fillim është gjithmonë kështu me ju, Shigjetar. Ju e dini se diçka po ndodh, por nuk e keni idenë se çfarë. Është sikur energjia elektrike të rrjedh nëpër ju. Ju praktikisht vibroni nga emocionet. Mund të ndjeni edhe emocionet e njerëzve të tjerë. Filloni duke dëgjuar zemrën tuaj dhe duke ndjerë ndjesinë në trupin tuaj. Vetëm atëherë do të jeni në gjendje të gjykoni intensitetin e ndjenjave tuaja. A mund të jetë kjo dëshirë – apo dashuri?

Bricjapi-Jeni i sigurt që njerëzit e tjerë nuk do të donin që të ishit në një hapësirë tjetër nga ajo ku jeni tani, Bricjapi, apo edhe të ishit një person ndryshe nga ai që keni menduar gjithmonë? Këto pyetje kanë filluar t’ju shqetësojnë. Kushtojini pak kohë duke menduar për to. Përgjigjet që do të gjeni nuk do të jenë plotësisht domethënëse për disa javë të tjera. Mundohuni të shikoni gjërat thelbësore sot.

Ujori-Njerëzit do të kuptojnë dhe vlerësojnë dëshirën tuaj për të dalë nga turma sot, Ujori. Kjo nuk është një shenjë arrogance nga ana juaj. Thjesht, ju jeni veçanërisht perceptues tani dhe njerëzit kanë nevojë për këshillën tuaj të mirë. Meqenëse jeni gati të dilni në qendër të vëmendjes dhe të shkëlqeni si yjet që po ju japin gjithë këtë energji të mrekullueshme, vazhdoni.

Peshqit-Ju i doni të gjithë në këtë planet, Peshq, dhe kjo nuk është dita që do t’ju shqetësojë me të gjitha detajet e vogla të jetës së përditshme. Jeni në orbitë, në një udhëtim drejt yjeve dhe kjo ndjenjë e madhe lirie po ju shtyn të kërkoni më shumë drejtësi për të gjithë. Mund të gjeni edhe situatën e përsosur sot për të përdorur aftësitë tuaja të mrekullueshme diplomatike. Është më e pakta që mund të bësh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco