Lajmi i fundit

LIVE/ Banorët e Thumanës në protestë, bllokojnë autostradën Thumanë - Kashar

Yjet e Hollywood mbledhin shumën marramendëse për fushatën e Biden

Yjet e Hollywood mbledhin shumën marramendëse për fushatën e Biden

22:45, 16/06/2024
A+ Aa A-

Një numër yjesh të Hollivudit kryesuan një fushatë për Presidentin Joe Biden, duke ndihmuar në mbledhjen e 28 milionë dollarëve për zgjedhjet e nëntorit që ata i quajnë si një nga më të rëndësishmet në historinë e SHBA.

Aktorët Julia Roberts, Barbra Streisand dhe George Clooney janë vetëm disa nga yjet e famshëm të Hollivudit që performuan në skenë në Teatrin Peacock me 7100 vende në Los Anxhelos të shtunën mbrëma, raporton AP.

 

Prezantuesi i këtij eventi, Jimmy Kimmel, intervistoi Biden dhe ish-presidentin amerikan Barack Obama, dhe të dy thanë se sa e rëndësishme është të fitosh përballë Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të këtij viti. Presidenti Joe Biden dhe ish Presidenti Donald Trump kanë gjashtë muaj për të fituar mbështetjen e votuesve amerikanë për një mandat të dytë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco