A ka miq në industrinë e muzikës?! Miley Cyrus: Disa artistë…

A ka miq në industrinë e muzikës?! Miley Cyrus: Disa artistë…

10:45, 14/06/2024
A+ Aa A-

Miley Cyrus mban një rreth të ngushtë shoqëror kur bëhet fjalë për artistë të tjerë.

Në një intervistë për ‘My Next Guest Needs No Introduction’ të David Letterman në Netflix, artistja e famshme pranoi se nuk i mban miqësitë me individë të tjerë të industrisë së showbizit dhe shpjegoi pse:

“Nuk jam person shumë aktiv dhe nuk jam aktive në komunitetin e artistëve të tjerë. Thjesht nuk ndihen si me njerëzit e mi kur jam me ta. Por ka disa artistë. Si Beyoncé, që jemi njohur prej vitesh”.

Këngëtarja kujtoi performancën e saj me supergrupin e “Destiny’s Child” dhe këngën që ajo performoi me artistë si Mary J. Blige, Carrie Underwood, Fergie, Natasha Bedingfield, Ashanti dhe shumë të tjerë.

“Isha midis Rihanna dhe Queen Bey, u ndieva shumë e vogël. Janë të gjata dhe rrinin një kokë lart meje, kurse unë isha shumë e shkurtër, kisha tela në dhëmbë dhe isha pranë Mariah Carey, e mbushur nga koka tek këmbët me diamante. Dhe atëherë e mbaj mend shumë mirë që Beyoncé ishte shumë e dashur me mua”.

Image

Së fundmi, dy superyjet u bashkuan për duetin “II Most Wanted” të albumit të fundit të Beyoncé, ‘Cowboy Carter’, dhe performanca e tyre u bë hit në Shtetet e Bashkuara, duke përfunduar në vendin e 6-të në ‘Billboard Hot 100’.

“Tani mendoj se kam krijuar një marrëdhënie të gjatë me të, shumë të thellë. Nuk kam folur kurrë për këtë me Beyoncé, por ne kemi thjesht një qëndrueshmëri dhe mirësjellje për gjithçka me njëra-tjetrën. Jam pjesë e komunitetit në këtë mënyrë, por thjesht në formalitet. Siç thashë, nuk jam shumë aktive”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco