Konsiderohet si një nga meshkujt më të bukur në botë, sa vjeç mbush sot Chris Evans

Konsiderohet si një nga meshkujt më të bukur në botë, sa vjeç mbush sot Chris Evans

11:46, 13/06/2024
A+ Aa A-

Ai është një prej aktorëve më të spikatur të “Hollywood” dhe njihet si ylli i “Marvels”. Chris Evans feston sot 43 vjetorin e lindjes, një tjetër moment historik në karrierën e tij shumë vjeçare.

I lindur më 13 qershor 1981, Evans është cilësuar gjithashtu si një ndër meshkujt më seksi dhe këtë çmim ai e mori dy vite më parë. Pavarësisht se ka arritur moshën e mesme, Evans vazhdon të magjeps audiencën me talentin dhe sharmin e tij, duke treguar se mosha është vetëm një numër.

 

Pamja tërheqëse dhe aftësitë mbresëlënëse të aktrimit e kanë çimentuar vendin e tij si një ikonë e ekranit në Hollywood. Nga portretizimi i njerëzve të shkollës së mesme deri tek mishërimi i superheronjve ikonë si “Captain America”, Evans ka demonstruar shkathtësinë dhe karizmën e tij në kinematografinë botërore.

Një vit më parë ai kurorëzoi dashurinë me aktoren Alba Baptista në një ceremoni private madhështore në Boston. Evans dhe Baptista e kanë mbajtur marrëdhënien e tyre private dhe larg syve kureshtarë, megjithatë, aktori ka folur më parë për dëshirën për të krijuar një familje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco