Kontroll absolut! Nëse jeni në një lidhje me këto shenja, nuk do ‘merrni frymë’

Kontroll absolut! Nëse jeni në një lidhje me këto shenja, nuk do ‘merrni frymë’

14:27, 11/06/2024
A+ Aa A-

GAFORRE

Edhe pse gaforrja është i ëmbël dhe përbutës, ai është gjithashtu shumë shtypës. Dhe kjo sepse ai/ajo nuk e lë partnerin të qëndrojë vetëm për pak kohë. Ajo dëshiron që ata të bëjnë gjithçka së bashku, të shkojnë kudo së bashku, dhe ajo i kundërvihet kur ai thotë se dëshiron të dalë me miqtë ose kolegët e tij apo edhe të afërmit. Ai nuk mund ta kuptojë pse ndjen nevojën për të shkuar diku pa qenë bashkë. Ankohet, e bën të ndihet keq dhe në fund arrin pak nga pak ta largojë nga të gjithë e gjithçka dhe të jetë personi i vetëm i rëndësishëm në jetën e tij/saj.

 

LUANI

Luani ka fjalën e parë dhe të fundit në gjithçka. Ai komandon lidhjen ose martesën e tij dhe partneri i tij/saj thjesht dëgjon dhe bën atë që thotë. Ai zbaton vetëm urdhrat dhe duhet të jetë një person i ulët dhe mospërfillës që të jetë në gjendje t’i mbijetojë marrëdhënies me të.

AKREPI

Akrepi ka kontroll absolut në marrëdhënien e tij/saj, por edhe në jetën e partnerit/es. Dhe si mund të ishin gjërat ndryshe? Vetëm kështu ndihet i qetë… Ai duhet të dijë çfarë po ndodh në çdo moment dhe nuk i beson askujt. Ai është dyshues dhe vazhdimisht mendon se njerëzit do ta tradhtojnë. Ai/ajo është gjithmonë nën kontroll dhe duhet t’i japë llogari për çdo gjë. Vetëm Akrepi i tërheq fijet në lidhje dhe partneri i saj/e tij thjesht ndjek hapat e tij dhe zbaton me besnikëri urdhrat e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco