Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Konventa e Republikanëve, çfarë solli? I ftuar: Enri Ceno

Ç’shkolle ka bërë? Është i varfër në fjalor!/ Deklarata e Valerit revolton Glorian

Ç’shkolle ka bërë? Është i varfër në fjalor!/ Deklarata e Valerit revolton Glorian

09:13, 11/06/2024
A+ Aa A-

Teksa bisedonte me Glorian, Valeri ka bërë një deklaratë të fortë për një prej fermerëve.

Bëhet fjalë për Dijonis Bibën dhe sipas Valerit fermeri është i varfër në fjalor dhe ka pyetur nëse është i arsimuar apo jo.

 

Kjo fjali ka revoltuar Glorian, e cila tha se Dijonisi ka vlera dhe ka punuar gjithë jetën, ndërsa theksoi se fermerët jo domosdoshmërisht duhet të kenë arsim të lartë.

Pjesë nga biseda:

Valeri: Mua më duket pak i varfër në shprehi, pak i varfër, mbase nga shkolla… Nuk e kam marrë vesh akoma, çfarë shkollimi ka Dijonisi apo s’ka bërë?

Gloria: O Valer, ç’lidhje ka kjo? Jo, jo, këtu nuk të lejoj unë! O Valer po ç’të duhet ty, ai është fermer, fermerët çfarë shkolle kanë bërë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco