Lajmi i fundit

Deklaratë e kryetarit të PD: Vendim i SIAC shton një kat në monumentin e korrupsionit dhe turpit të vendimit për përjashtimin e Sali Berishës

Djali i Jimmy Kimmel i nënshtrohet një operacioni, si paraqitet gjendja e tij?

Djali i Jimmy Kimmel i nënshtrohet një operacioni, si paraqitet gjendja e tij?

20:31, 28/05/2024
A+ Aa A-

Jimmy Kimmel ka treguar se djali i tij i vogël iu është nënshtruar një operacioni në zemër. Komediani 56-vjeçar postoi në llogarinë e saj zyrtare në Instagram një përditësim në lidhje me shëndetin e djalit të tij.

Ai postoi një foto të djalit të tij 7-vjeçar, Billy, duke buzëqeshur teksa shihet i shtrirë në një shtrat spitali.

Jimmy shkroi: “Këtë fundjavë, djali ynë Billy bëri operacionin e tretë në zemër. Ne hymë në këtë përvojë me shumë optimizëm dhe pothuajse po aq frikë dolëm me një valvul të re brenda një fëmije të lumtur dhe të shëndetshëm.”

Prezantuesi vazhdoi të lavdërojë guximin e djalit të tij, duke thënë: “Billy, ti je 7-vjeçari më guximtar (dhe më qesharak) që njohim.”

Djali i Jimmy-t vuan nga Tetralogjia e Fallot me atrezi pulmonare.

“Tetralogy of Fallot" është një gjendje e rrallë e zemrës që është e pranishme që në lindje. Një foshnjë e lindur me këtë sëmundje ka katër probleme të ndryshme të zemrës, të cilat përfshijnë një ngushtim të valvulës midis zemrës dhe mushkërive, një defekt septal ventrikular, zhvendosje të arteries kryesore të trupit dhe trashje të dhomës së poshtme të djathtë të zemrës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco